Equip

Arquitectes titulars directors:

Adolf Martínez i Matamala –  Arquitecte E.T.S.A.B.

Josep Lluís Sisternas i Surís – Arquitecte E.T.S.A.B.

Secretaria i administració:

Maria José de Riba i Bouvier

Coordinació:

Toni Ramis i Juan

Arquitectes:

Cristóbal Arrabal Giménez – Arquitecte E.T.S.A.B.

Marc Espínola Ezquerra – Arquitecte E.T.S.A.B.

Lara Ferrer Gómez – Arquitecte E.T.S.A.B.

Milena Ibañez Vaques – Arquitecte E.T.S.A.B.

Rosa Massó Clos – Arquitecte E.T.S.A.B.

Gemma Paone Arquitecte – IUAV. Università di Venezia. Màster IDERA Sostenibilitat i energies renovables per la Fundació Universitat Politècnica de Catalunya.

Sílvia Pérez Valero – Arquitecte E.T.S.A.B.

Ana Filipa Ribeiro da Costa – Arquitecte I.S.T. Lisboa.

Vivian Rodriguez Gutiérrez – Arquitecte UCJC Madrid.

Estructures:

Juan Pablo Rodríguez Adalia – Arquitecte E.T.S.A.B. Máster Estructures Arquitectòniques per la

Fundació Universitat Politècnica de Catalunya.

Ignacio Vallet Viñalonga. Arquitecte E.T.S.A.B. Máster Estructures Arquitectòniques por la Fundació Universitat Politècnica de Catalunya.

Instal·lacions:

Yolanda Boto González Arquitecte E.T.S.A.B. Máster en Control d’Edificis i Arquitectura Sostenible. Arquitectura La Salle-Universitat Ramon Llull. 2000-2001. Assessora certificació BREEAM ES habitatge.

Col·laboradors externs

Control i gestió d’obres i projectes

Construcció i Control M. Roig I Associats.

DWArquitectura

Itziar Mañá Alvarenga, Arquitecta Tècnica

Oficina de Projectes Integrals Tècnica SL

SGS Tecnos S.A.

TRAM J. Hierro Associats S.L

Enginyeries:

ARUP

Eptisa Grupo EP

GCA enginyers asscociats SA

IBM Site & Facilities

JG Ingenieros

JMA Professionals Associats SL Grupo Aced Ingenieria

JSS Efficient Engineering

Juli Carbonell, enginyer industrial

PGI Engineering

Gestió ambiental:

ambSol Enginyeria Ecoenergètica SL

DCD Taller Ambiental

Green Storm. Lorenzo Morales, enginyer consultor

Disseny i càlcul d’estructures:

AVAC Arquitectes Consultors

BAC Engineering Consultancy Group

Ferran Anguita, arquitecte

STATIC Ingeniería

Urbanització i paisatge:

Roselló / Sangenís, arquitectes

Advocats i urbanistes:

Carolina Mirapeix. Mirapeix Advocats

Jaume de la Cruz. De la Cruz  Advocats Urbanistas

José Luís Pérez López, Pérez López Abogados Asociados

José Soria. José Soria Abogados Asociados

Núria Abril, Almudena Garcia. Legal Barcelona

Oscar Ripol i Elena Fort. Bufet Ripol / Fort  Advocats

Ramón Garcia Bragado. Miliners Advocats

Ramón Sidera. Sidera Advocats

Rosa Fornas i Montserrat Baulies. Urban Land & Projects

Històric de col·laboradors

A

Josep Aguilar | María José Aizcorbe | Gemma Altadill | Marianela Amate | Jordi Andreu | Toni Anglada | Cristobal Arrabal | Pau Arrabal | Josep Artigues | Gemma Aznar
 

B

Marta Bacquelaine | Isabel Baringo | Josep Boltaina | Marta Bosch | Yolanda Boto | Toni Bruix

C

Juli Carbonell | Eva Carré Casino | Natividad Casado | Anna Casals | Mariana Castro | Katya Chikaher | Oriol Clos | Pere Cols |Lluc Coma | Josep Copons | Rafael Cos | Xavier Cots

D

Sandra Dachs

E

María Jesús Escriche | Joaquim Escrig | Marc Espínola | Daniel Espuny

F

Eduard Fillat | Francesc Font | Marisol Freire

G

Barbara Garcia | Albert Giralt | Eusebi Gutièrrez

I

Milena Ibáñez | Pedro Vicente Ibáñez | Blanca Isern

J

Gerard José | Gloria Junquera

L

Joan Lanza | Gretchen Leigh | Maria Cruz Liñeira | Esther Llorens

M

Itziar Mañá | Numa Mañá | Esther Marsal | Txell Martí | Mireia Martín | Adolf Martínez | Cecília M. Clos | Silvana Martínez | Sílvia Martínez | Eva Mas | Judit Massana | Enric Massip | Rosa Massó | Maria Josefa Monroy | Ricard Morató | Francesc Mullerat | Salvador Murillo

P

Rafael Panadès | Gemma Paone | Oriol Parés | Joaquim Pérez | Sílvia Pérez | Anna Pineda

Q

Mercè Quintana

R

Anna Ramis | Pau Ramis | Toni Ramis | Sara Ramis | David Ramos | Maria José de Riba | Tomàs de Riba |Enric Ribadulla | Ignasi Ribes | Ana Filipa Ribeiro | Berta de Roda | Isabel Rodón | Juan Pablo Rodriguez | Vivian Rodriguez | Montserrat Rojas | María Romeu | Teresa Rovira

S

David Sagrera | Jordina Salvadó | Eduard Sancho | Manel Sangenís | Nines Santos | Carmina Sanvicens | Núria Selva |Alessandra Semeraro | Josep Lluís Sisternas | Maria Sisternas | Joan Carles Soler

T

Beatriz Terrón | Ferran Torralba | Susana Toyos

U

Núria Urgellés

V

Ignacio Vallet | Montserrat Ventura | Toni Vicioso | Cristina Visco | Dragana Vitorovic
 

X

Arturo Xalabarder